Версія для друку 

Акціонерам

27 травня 2008
Результати діяльності групи підприємств ВВН Україна у І кварталі 2008 року

  • Обсяг продажів у натуральному вираженні: 1 370 тис. гектолітрів, +42% до аналогічного періоду 2007 р.
  • Обсяг продажів у грошовому вираженні: 64 млн. доларів, +48 %
  • Прибуток до вирахування амортизації, податків і фінансових статей (EBITDA): 2 млн. доларів, -12%
  • Операційний прибуток: -5,6 млн. доларів

Динаміка операційної рентабельності зумовлена несприятливою кон'юнктурою на світових сировинних ринках, зростанням транспортних і енергетичних тарифів.

Бренди
Зростання продажів основного локального бренду «Славутич», а також розвиток ліцензійних брендів послужили подальшій преміалізації і зростанню портфелю брендів компанії. Зростання всіх брендів ВВН Україна в першому кварталі 2008 року склало 40%. Дане зростання свідчить про позитивну динаміку, що випереджає зростання ринку (зростання ринку +13%). У першому кварталі 2008 року група ВВН Україна почала реалізацію декількох інноваційних промо-кампаній для різних торгівельних марок, котрі й забезпечили зростання брендів.

Зростання бренду «Славутич» у 1 кварталі склало +177% завдяки успішному перезапуску бренду, що був розпочатий у 2007 році, а також як результат інноваційної промо-кампанії «Гроші під кришкою», що була запущена 20 березня.

У преміум-сегменті на українському ринку продовжують лідирувати два бренди ВВН — Tuborg і «Балтика». Зростання «Балтики» склало +16%.

Продовжуючи розвивати портфель брендів через інновації, компанія у першому кварталі 2008 року підготувалась до запуску двох нових суббрендів — Tuborg Twist і Tuborg Black. Tuborg Twist — світле пиво із смаком лимону — лайму. Tuborg Black — темне пиво з особливим компонентом — гуараною. У роздробі Tuborg Twist і Tuborg Black буде представлено у пляшках 0,5 л. з фірмовою пробкою «зі свистом». Стратегія запуску двох нових суббрендів Tuborg Twist і Tuborg Black — інноваційна для українського ринку. Ця стратегія передбачає проведення масштабної «дуелі» між двома продуктами. З червня до жовтня 2008 року Tuborg Twist і Tuborg Black боротимуться один з одним за голоси споживачів. Суббренд, що набере максимальну кількість голосів, — залишиться на ринку.

Відмінною є динаміка й інших ліцензійних брендів ВВН: зростання Carlsberg склало +21%,  Holsten і Foster's зростають на рівні інших преміальних марок.

Бренди ВВН економ-сегменту демонструють високе зростання, незважаючи на загальну тенденцію скорочення у цьому сегменті: «Арсенал» зріс на 19%, «Львівське» — на 16%.

У I кварталі компанія активно готувалась до розширення не пивного асортименту продукції — запуску квасу. Наприкінці травня на київському заводі «Славутич» буде розпочато виробництво квасу «Тарас». Розширення лінійки напоїв дозволить компанії укріпити позиції в тих сегментах, де вона раніше не була представлена. Головна особливість квасу від ВВН полягає в тому, що квас «Тарас» є натуральним продуктом, а не газованим напоєм.

Ціни
Середня чиста ціна за літр продукції компанії, порівняно з 2007 роком, у 2008-му збільшилася на 4%. При цьому, за рахунок збільшення цін, середня ціна підвищилась на 8%; за рахунок зміни структури продажів між сегментами середня ціна знизилася на 4%. Така зміна структури відбулася завдяки успішному перезапуску «Славутича». Обсяги продажів цього бренду майже в три рази вищі порівняно з  минулим роком.

Експорт
Експорт зріс у 2 рази в першому кварталі 2008 року, порівняно з першим кварталом 2007 року.

 

Фінансові показники
Основні економічні показники діяльності компанії за 1 квартал 2008 року (за даними фінансової звітності, складеної по IFRS, — International Financial Reporting Standards).

 

Показник

 

I кв. 2008 року

I кв. 2007 року

Зміни 2008/2007 г., %

Обсяг продажів

млн. літрів

137

97

42%

Чиста виручка від реалізації

млн. грн.

324

219

48%

млн. дол.

64

43

 

Валовий прибуток

млн. грн.

141

110

28%

млн. дол..

28

22

 

Валова рентабельність

 

44%

50%

 

Прибуток до вирахування амортизації, податків і фінансових статей (EBITDA)

млн. грн..

9

10

-12%

млн. дол.

2

2

 

Рентабельність до вирахування амортизації, податків і фінансових статей.

 

3%

4%

 

Операційний прибуток (EBIT)

млн. грн.

-28

-15

 

млн. дол.

-6

-3

 

Операційна рентабельність

 

-9%

-7%

 

Чистий прибуток

млн. грн.

-39

-23

 

млн. дол.

-8

-4

 

Чиста рентабельність

 

-12%

-10%

 

 

 

 

 

 

Average rate $

UAH/$

5,05

5,05

 

 
Петро Чернишов, Генеральний директор групи ВВН Україна:
«У першому кварталі несприятлива кон'юнктура на світових сировинних ринках, інфляція, а також істотне подорожчання транспортних і енергетичних тарифів, не дозволили нам досягти позитивної динаміки операційної рентабельності. Збиток першого кварталу планувався в бюджеті компанії. Проте ми вжили усіх заходів для того, щоб досягти річних показників рентабельності, закладених в бюджеті. Зростання наших торгівельних марок свідчить про те, що наша компанія продовжує рости швидше за ринок. Ми сподіваємося, що в сезон поліпшимо показники прибутковості».

Установчі документи
Положення
Філії та представництва
Протоколи загальних зборів
Фінансова звітність
Свідоцтва про випуск акцій

2017 © ПАТ «Карлсберг Україна»
Зворотній зв'язок Правова інформація

Дизайн та розробка: ISD Group

НАДМІРНЕ СПОЖИВАННЯ АЛКОГОЛЮ ШКІДЛИВЕ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я