Версія для друку 

Акціонерам

30 березня 2007
Результати діяльності групи підприємств ВВН Україна у 2006 році

  • Обсяг продажів у натуральному вираження: 4810 тис. гектолітрів, +6%
  • Обсяг продажів у грошовому вираженні: 213 млн. доларів, +17%
  • Прибуток до вирахування амортизації, податків та фінансових статей (EBITDA): 29 млн. доларів, +11%
  • Операційний прибуток: 10 млн. доларів, + 4%
Бренди

У 2006 році група підприємств ВВН в Україні продовжила нарощувати долю ринку в преміальному сегменті. За результатами року, бренди компанії «Tuborg» стійко закріпились на позиції №1 в преміальному сегменті. У 2006 році його доля склала 19,9% за даними ACNielsen. Позицію №2 у даному сегменті займає також бренд, ліцензований ВВН «Балтика» (доля у 2006 році в преміальному сегменті – 19,5% за даними ACNielsen). Цим успіхам сприяло ефективне впровадження маркетингових комунікацій. У 2006 році група підприємств ВВН почала випуск на своєму Київському заводі двох нових ліцензійних брендів – «Балтика №3» та «Балтика №9», а також всесвітньовідомої марки «Carlsberg». Крім того, був розширений асортимент та оновлений дизайн існуючого портфелю. «Славутич Айс» почали розливати у нову, фірмову скляну пляшку ємністю 0,5 л, і в банку.

У 2006 році змінився дизайн етикетки та кольєретки «Славутич Айс». У кінці травня на київському пивоварному заводі «Славутич» почався випуск пива «Tuborg Green»в алюмінієвій банці.

Реалізації проекту з випуску першої партії пива «Carlsberg» передувала багатоступенева система аудитів у відповідності до з вимогами компанії Carlsberg Breweries (Данія). Наполеглива робота, що була розпочата спеціалістами компанії восени 2005 року, увінчалась успіхом: тестові варки пива «Carlsberg» отримали достойну оцінку досвідчених датських дегустаторів. У результаті цього «Славутич» отримав дозвіл на виробництво бренду зі світовим іменем, що вже більш як півтори століття підкорює серця мільйонів любителів пива.

У серпні 2006 року у виробництво була запущена нова ПЕТ-упаковка, що отримала назву «Супер Пак». В нову пляшку розливаються сорти пива «Славутич Світле» (2 л і 1л) і «Славутич міцне» (1 л). Головною особливістю і перевагою нової упаковки є додатковий захист пива від впливу зовнішнього середовища. Завдяки тому, що в пластик, із якого виготовляються ці ПЕТ-пляшки, додано два захисних елементи – амосорб та ультрафіолетовий блокатор – пиво краще зберігає свій первинний смак. Дія цих елементів підтверджується результатами незалежної лабораторії «PreSense» (Німеччина) і сертифікованою лабораторією компанії-виробника упаковки «Юніпласт» (м. Дніпропетровськ). У 2006 році у нову упаковку ПЕТ «Супер ПАК» було розлито 52413 гектолітрів пива «Славутич».

Восени 2006 року пройшов Всеукраїнський тур «Tuborg Green Revolution», в рамках якого у найбільших містах України виступила група «Body Rockers». Під музику популярної групи «Tuborg Green» радував своїх шанувальників численними розвагами, конкурсами та призами. «Tuborg Green Revolution» відбувся у Одесі, Запоріжжі, Харкові, Донецьку, Дніпропетровську і Києві. Тур пройшов під девізом «Danceвибух у твоєму місті!». Головним призом «Tuborg Green Revolution» стала участь у фільмі «Життя у стилі «Tuborg», зйомки якого відбулись на одному з мальовничих курортів Туреччини. Приз отримали десять щасливчиків, які краще за всіх зображували перед камерою різні емоції, розповідали історії, презентували банку пива чи саме пиво «Tuborg Green».

У жовтні 2006 року у Києві за підтримки «Tuborg Green» відбувся концерт легендарного норвезького гурту «А-НА» з новим альбомом «Analogue».

Експорт

Компанія продовжує успішний розвиток експортних продажів. Обсяг експорту у 2006 році склав 2038 тис. дал пива, що на +46% вище, ніж за аналогічний період минулого року.

Пиво, що вироблялось ВВН в Україні, продається у 15 країнах світу. В 2006 році почались поставки на три нові ринки – Польщі, Італії та Туркменістану.

Ціни

Середня чиста ціна за літр продукції компанії у 2006 році збільшилась на 11% порівняно із 2005 роком. Цьому сприяло як підвищення компанією цін на свою продукцію, так і ріст т.зв. «преміалізації» портфелю – збільшення питомої ваги ліцензійних сортів у загальному обсязі продажів компанії.

Фінансові показники

Основні економічні показники діяльності Компанії за 12 місяці 2006 року (за даними фінансової звітності, кладеної за IFRS – International Financial Reporting Standarts):

Реалізовано
 

Обсяг продажів
в млн. літрів
Чистий прибуток
від реалізації

 
2005 454 918 млн. UAH
(179 млн. USD)
2006 481 1 078 млн. UAH
(213 млн. USD)
зміна 6 % 17 %

Прибуток
 

2005

прибуток


рентаб.
2006

прибуток


рентаб.
зміна.

 
Валова 464 млн. UAH
(91 млн. USD)
51 % 568 млн. UAH
(121 млн. USD)
53 % 22 %
До вирахування амортизації, податків і фінансових статей (EBITDA) 133 млн. UAH
(26 млн USD)
14 % 147 млн. UAH
(29 млн. USD)
14 % 11 %
Операційна (EBIT) 46 млн. UAH
(9 млн. USD)
5 % 48 млн. UAH
(10 млн. USD)
4 % 4 %
Чиста 24 млн. UAH
(5 млн. USD)
3 % - 7 млн. UAH
(-1 млн. USD)
- 1 % - 129 %

У 2006 році в компанії відбулися кадрові зміни. Інвесторами групи ВВН, Carlsberg Breweries (Carlsberg) і Scottish&Newcastle була призначена нова команда топ-менеджменту: генеральний директор, віце-президент з операцій, віце-президент з продажів, віце-президент з маркетингу. Призначене керівництво компанії розробило стратегію (зокрема, із розвитку портфелю брендів) і розпочало реалізацію трирічного плану реорганізації компанії та налагодження процесів. Того ж року у компанії була створена робоча група для розвитку бізнесу Pepsi в Україні. Створення такої групи було викликано бажанням компанії суттєво збільшити виробництво та продаж безалкогольних напоїв, що знаходяться у портфелі ВВН Україна.

«2006 рік був для компанії дуже непростим. У зв’язку із реорганізаційними змінами Компанія не була на 100% готова до «пивного сезону». Проте, нам вдалося досягнути певних успіхів: наша продукція упевнено посідає перші позиції в преміальному сегменті. У 2006 році ми вжили основних заходів для того, щоб у 2007 році наша компанія змогла покращити ринкові позиції у різноманітних сегментах», - підкреслив Петро Чернишов, генеральний директор підприємств ВВН в Україні, коментуючи фінансові результати.

Установчі документи
Положення
Філії та представництва
Протоколи загальних зборів
Фінансова звітність
Свідоцтва про випуск акцій

2017 © ПАТ «Карлсберг Україна»
Зворотній зв'язок Правова інформація

Дизайн та розробка: ISD Group

НАДМІРНЕ СПОЖИВАННЯ АЛКОГОЛЮ ШКІДЛИВЕ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я