Меню

Carlsberg Ukraine підводить підсумки 2015 року

У 2015 році пивоварна компанія Carlsberg Ukraine, незважаючи на складну економічну ситуацію, продовжила здійснювати інвестиції і сплатила 1460 мільйонів гривень податків і зборів до державної казни.

Останні кілька років пивоварна галузь в Україні перебуває у складному становищі. У минулому році темпи падіння ринку значно посилилися, досягнувши позначки 16,6% порівняно з показниками 2014 року (за оцінками аналітиків компанії). Причини скорочення продажів очевидні - складна макроекономічна ситуація в країні, девальвація національної валюти, зниження купівельної спроможності населення, а також введення додаткових законодавчих обмежень для пива, зокрема з 1 липня 2015 року пиво було прирівняне в регулюванні до міцних алкогольних напоїв.

Незважаючи на нестабільну економічну та регуляторну ситуацію, за підсумками 2015 року компанії Carlsberg Ukraine вдалося продемонструвати позитивні результати. Частка ринку компанії в натуральному еквіваленті виросла на 1,4 процентних пункти і склала 29,6%** (за оцінкою компанії АС Nielsen)*.

У минулому році компанія успішно реалізувала заплановані продуктові запуски і пов'язані з ними маркетингові ініціативи. Це дозволило добитися істотних результатів в певних сегментах і категоріях. Серед таких знакових подій запуск преміального пива Kronenbourg. Починаючи з травня 2015 року, українські шанувальники пива змогли гідно оцінити відразу два нових сорти напою - Kronenbourg 1 664 та Kronenbourg 1 664 Blanc.

Важливою подією минулого року для компанії став 300-річний ювілей найстарішої броварні України - Львівської пивоварні. З цього приводу було проведено ряд заходів і маркетингових активностей, серед яких масштабне святкування «Фестивалю Львівського», відкриття виставки раритетних портретних полотен XVII-XVIII ст., а також презентація поштових марок до 300-річчя пивоварні.

Не залишилася осторонь і соціальна складова діяльності компанії. Так, у вересні 2015 року компанія Carlsberg Ukraine разом з іншими українськими пивоварами об'єднала зусилля у боротьбі проти продажу пива неповнолітнім. У період з 18 по 30 вересня 2015 року тисячі корпоративних волонтерів розповсюджували матеріали соціальної акції по всій країні. Співробітники компаній-пивоварів відвідали близько 80 000 закладів торгівлі, щоб нагадати всім покупцям і персоналу торгових точок про те, що алкоголь можна продавати тільки повнолітнім споживачам.

Євген Шевченко, Генеральний директор компанії Carlsberg Ukraine:«2015-й став роком законодавчих та фінансових випробувань для виробників пива. Все почалося з посиленої підготовки до законодавчих нововведень з прирівнювання регулювання пива до регулювання міцного алкоголю і завершилося передноворічним підвищенням акцизу на пиво на 100%. За нашими попередніми розрахунками, таке підвищення акцизу призведе до подальшого падіння обсягів ринку в 2016 році. Прийняті законодавчі заходи створюють для пивоварів ряд нових труднощів і загрожують серйозними фінансовими втратами, ставлячи під питання подальшу роботу підприємств, не кажучи вже про їх розвиток. Наше завдання на сьогодні - зробити все можливе, щоб утримати ринкові позиції компанії, і, по можливості, продемонструвати позитивні результати, що на фоні нинішньої макроекономічної ситуації в країні стане для компанії справжнім викликом».

* Nielsen Holdings N.V. (NYSE: NLSN) - провідний світовий постачальник аналітичних даних про споживчу поведінку і купівельні звички. Більш детальну інформацію можна отримати на сайті www.nielsen.com.

** У категорії «Пиво» на ринку України (міська і сільська частина) без урахування території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь за період січень-грудень 2015 року.