Меню

День відповідального споживання пива-2016: кількість підписантів меморандуму про профілактику продажу пива неповнолітнім зростає

У цьому році понад 70 країн долучилися до глобальної ініціативи - Всесвітній день відповідального споживання пива. Крім розширення географії, зросла і загальна кількість учасників: в Україні ініціативу підтримали національні пивоварні компанії та неурядові організації, підписавши Меморандум про профілактику продажу пива неповнолітнім.

3 жовтня у Києві відбулася прес-конференція представників найбільших компаній пивоварної індустрії України, об'єднаних галузевою організацією «Укрпиво» - Carlsberg Ukraine, «САН ІнБев Україна», «Оболонь» та «Перша приватна броварня», а також організацій, яким не байдужа проблема продажу і вживання пива неповнолітніми - ВГО «Союз захисту підприємництва», Український Інститут Соціальних Досліджень імені Олександра Яременка, Український науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи.

Основною метою зустрічі було оголосити про повторне спільне проведення соціальної акції «Всесвітній День відповідального споживання пива», розповісти про кращі практики для досягнення більш ефективних результатів, а також збільшити кількість підписантів Меморандуму.

Під час заходу представники компаній «САН ІнБев Україна» і Carlsberg Ukraine поділилися результатами виконаної роботи в рамках Дня відповідального споживання пива за останній рік. Компанії «Оболонь» і «Перша приватна броварня», а також ВГО «Союз захисту підприємництва» розповіли про індивідуальну роботу в цьому напрямку, а також про очікування від приєднання до ініціативи.

За час проведення активності в 2015-2016 роках понад 2000 волонтерів поширили більше 160 000 друкованих матеріалів у торгових точках з інформацією про відповідальний продаж пива.

Денис Хренов, в.о. генерального директора компанії «САН ІнБев Україна»: «Я впевнений, що рішення частини соціальних проблем з алкоголем в Україні можливе силами громадського суспільства. Підтвердженням є безсумнівний успіх галузевих соціальних програм, таких як "Сімейна розмова", програми навчання продавців і, звичайно, День відповідального споживання пива, який сьогодні вже об'єднує усіх основних виробників, а також представників роздрібної торгівлі. Розширення кола підписантів Меморандуму свідчить про готовність компаній не тільки публічно декларувати зобов'язання у сфері відповідального споживання і продажу пива, але і працювати в цьому напрямку разом з іншими представниками галузі. Даний Меморандум відкритий до підписання всіма зацікавленими сторонами».

«Щорічно в рамках корпоративної соціальної відповідальності наша компанія проводить низку заходів із акцентуванням уваги громадськості до відповідального споживання пива. Але діяти порізно недостатньо. Об'єднавши свої зусилля з іншими учасниками ринку, ми показали свою рішучість протидіяти проблемі. Наше спільне співробітництво вже принесло свої перші плоди, але ми не зупиняємося на досягнутому. Щиро радий, що цього року наші ряди поповнюються. Упевнений, в подальшому ми підключимо ще більше ініціативних членів суспільства до вирішення цього завдання», - заявив Євген Шевченко, генеральний директор Carlsberg Ukraine.

За словами Сергія Блощаневича, голови наглядової ради ПАТ «Оболонь», дуже важливо консолідувати зусилля у формуванні культури відповідального споживання пива. «Долучившись до індустріальної ініціативи проведення соціальної роботи, ми готові діяти спільно для досягнення спільної мети. Радий, що відтепер наша діяльність не буде мати індивідуальний характер, а ввіллється в загальну консолідовану хвилю соціальної активності на ринку. Щиро переконаний, що така синергія дозволить вивести культуру споживання в Україні на якісно новий рівень», - заявив він.

«Ми приєдналися до ініціативи, щоб надати нашим діям системного підходу, мати можливість діяти від імені індустрії. Ми дотримуємося точки зору, що консолідація зусиль представників галузі, а також представників роздрібної торгівлі та широкої громадськості є найбільш ефективним вирішенням проблеми», - поділився Максим Васильєв, директор з маркетингу «Першої приватної броварні».

Найбільші українські виробники пива впевнені, що вирішення основних проблем відповідального споживання пива можливе тільки за умови активного та ефективного співробітництва всіх зацікавлених сторін - виробників, продавців і споживачів.