Меню

Доброчесність і комплаєнс: Carlsberg Ukraine поділиться практиками на новому курсі «Дія. Бізнес»

Всеукраїнська Мережа Доброчесності та Комплаєнсу (UNIC) та «Дія.Бізнес» створюють новий просвітницький курс на тему етичного ведення бізнесу та його значення для країни під час повномасштабної війни під назвою «Зміцнюючи доброчесність: мінімізація ризиків та розбудова комплаєнсу бізнесом під час відбудови». Спікеркою курсу стане Марія Чернявська, директорка з правових питань та відповідальна за комплаєнс PJSC Carlsberg Ukraine.

Марія Чернявська стане експерткою у першому модулі, присвяченому темі: «Навіщо бути доброчесним, та чому прозорість бізнесу особливо важлива під час відбудови?» в розділі «З чого складається комплаєнс-система». Марія відповість на запитання лектора та поділиться практичними порадами щодо запровадження «культури комплаєнсу»  у компанії.

18 жовтня 2023 року Марія Чернявська взяла участь у заходу  «КОМПЛАЄНС-АУДИТ VS КОРПОРАТИВНЕ ШАХРАЙСТВО», де поділилася тим, як розвинути культуру комплаєнсу в компанії, та надала практичні поради для бізнесу.

«Розвиток культури комплаєнсу важливий не тільки для процвітання бізнесу компанії, але й для процвітання нашої країни»,  – коментує Марія.

Мета заходу – зосередити увагу вищого керівництва компаній на їхній відповідальності за ефективність впровадження комплаєнсу та боротьби з корупцією, оскільки саме українські компанії зараз перебувають в реаліях реформування, зокрема, в частині корпоратизації та комплаєнс-функції. 

Запровадження комплаєнсу залежить від рішучості вищого керівництва. Так званий «тон згори» є надзвичайно важливим не лише в процесі розробки відповідних програм та політик, але і під час їх імплементації в компанії. СЕО і члени наглядових рад мають одностайно публічно засвідчити свою відданість етичним стандартам та принципам доброчесності.

У Carlsberg Ukraine діє програма «Живемо за нашим компасом», що є частиною глобальної стратегії Carlsberg Group SAIL’27. Вона визначає загальні правила етичної поведінки, які стосуються усіх працівників та партнерів. Програма складається з трьох ключових елементів: Кодекс етики та поведінки; система Speak up, через яку можна повідомляти про будь-які підозри у вчиненні порушень, і Політики та Інструкції, які стосуються провідних сфер діяльності компанії. Це допомагає компанії вести бізнес ефективно та прозоро.