Виробничі майданчики Carlsberg Ukraine стають все більш екологічними: тепер на всіх 3-х заводах компанії, крім контейнерів для збору відходів паперу і використаних батарейок, встановлені додаткові контейнери для пластику і скла.
Будучи частиною глобальної програми сталого розвитку «Мета 4 нулі: Разом для майбутнього», яка складається з напрямків «НУЛЬ вуглецевого сліду», «НУЛЬ водних втрат», «НУЛЬ безвідповідального вживання» і «НУЛЬ нещасних випадків», компанія Carlsberg Ukraine продовжує впроваджувати на своїх майданчиках проекти, спрямовані на реалізацію глобальної стратегії.
Сьогодні в Україні склалася вкрай критична ситуація з відходами: сьома частина країни завалена сміттям, при цьому 95% твердих відходів продовжує відправлятися на звалища. Для порівняння, в країнах Європейського Союзу цей показник дорівнює 45%. Офіційні сміттєві полігони займають 43 тисячі квадратних кілометрів, що можна порівняти із загальною площею Данії. Крім того, по всій Україні знаходиться величезна кількість несанкціонованих звалищ.
Щодня один громадянин генерує до цієї кількості новий 1 кг сміття. При цьому приблизно 40% наших відходів - це корисні і цінні вторинні ресурси. Якщо сортувати сміття, навантаження на сміттєві полігони значно зменшиться, а ринок переробки вторсировини буде працювати набагато ефективніше.
Сортування сміття, зокрема скла, пластику та паперу, допомагає вирішити не тільки проблему надмірної кількості сміття. Наприклад, вторинне використання і переробка скла, в порівнянні з виробництвом нового, набагато вигідніше з економічної точки зору: вона дозволяє зберегти величезну кількість енергії і природних ресурсів. Наприклад, для виробництва 1 тонни скляних пляшок витрачається близько 1,2 тонни природної сировини (кварцовий пісок, вапняк, сода і польовий шпат) і близько 4 мВт / год електроенергії. Для порівняння, енергії, яка витрачається на виготовлення всього 1 скляної пляшки, вистачить на 7-годинну роботу комп'ютера або на добу роботи енергоощадної лампи.
Пластикове пакування, яке ми всі використовуємо в повсякденному житті, є загрозою для навколишнього середовища, оскільки розкладається сотні років. Викиди відходів пластика забруднюють моря, річки, озера, міста і села. Уже сьогодні пластикові відходи, що накопичилися в світовому океані, сформували так звану «Велику тихоокеанську сміттєву пляму». Приблизні оцінки її площі варіюються від 700 тис. До 1,5 млн км² і більше (від 0,41% до 0,81% загальної площі Тихого Океану). Ймовірно, на цій ділянці знаходиться понад сто мільйонів тонн сміття. Саме тому так важливо відокремлювати пластик від органічного сміття, знижуючи тим самим навантаження на екологію. Більш того, з відпрацьованого пластику можна виробляти ресурсоцінні матеріали, наприклад, нитку, з якої потім виготовляється синтепон, набивка для крісел в авто і інші речі.
«Сортувати сміття - це просто, але водночас дуже важливо. Якщо кожен зробить це своєю щоденною вправою, правилом своєї родини і своєї компанії, проблема почне вирішуватися набагато швидше. В першу чергу, це вклад в майбутнє, в якому доведеться жити нам і нашим дітям. Розуміючи це, ми пропонуємо і вам зробити свій крок в сторону більш екологічного «завтра» і почати сортувати сміття в офісі», - Євгена Піддубна-Смирнова, старший директор з корпоративних відносин Carlsberg Ukraine.
Також Carlsberg Ukraine регулярно підтримує організацію «Україна без сміття». Так, в травні 2017 року Києві була відкрита станція сортування сміття #NoWasteRecyclingStation, де кожен може навчитися сортувати відходи і принести відсортоване сміття з дому для його вторинної переробки. На сайті організації можна знайти детальні рекомендації по сортуванню сміття.