Меню

Від пива до науки: Carlsberg Ukraine створила онлайн-проект про важливі наукові відкриття

Чи відомо вам, що першим будильником був звичайний горох, а мікрохвильові печі і радари — тісно пов'язані винаходи? Чи завжди паста була в тюбиках? Що спільного між маяком та оптоволокном, і що, якщо не пиво, надихнуло Йоганна Гутенберга на створення першого друкованого преса?

Науково-популярний онлай-проект компанії Carlsberg «Можливо, кращі відкриття» просто і доступно пояснюює найскладніші наукові процеси, цікаво та в дотепній формі розповідає про принципи роботи механізмів і розвінчують побутові міфи. Він складається з восьми епізодів та на сьогодні всі серії доступні на офіційному YouTube-каналі Carlsberg Ukraine.

Задумка творців проекту, розробленого спільно з лідером українського ринку брендованого контенту — компанією StarLightMedia, полягає саме в тому, щоб максимально просто донести до глядача важливість відкриттів і досягнень, з якими ми щодня стикаємося, але не замислюємося про їхню значущість.

Інтеграція філософії та цінностей Carlsberg в простий і доступний освітній онлай-проект демонструє вміння знаходити нестандартний підхід для вирішення складних задач, а також акцентує увагу на науковому підході компанії в побудові бізнесу.

Тільки підхід Probably (мабуть), на думку засновника бренду Carlsberg Я.К. Якобсена, відкриває двері прогресу та експериментам. Probably апріорі стверджує, що досягти абсолютної досконалості неможливо. Але ми завжди прагнемо до неї, хоча недосяжність і постійні пошуки ідеалу — це і є сама суть досконалості.

Ці ідеї та цінності стали фундаментом для створення лабораторії Carlsberg в 1875 в Копенгагені. З тих пір вчені зробили безліч відкриттів, що сприяли розвитку як безпосередньо технології пивоваріння, так і принесли користь людству в повсякденному житті. В лабораторії були винайдені шкала кислотності pH, чиста культура дріжджів, ензими та інші відкриття в таких сферах, як біотехнології, агропромисловість, енергетика та інші.

Наслідуючи філософію засновника - розвивати науку і мистецтво, - у минулому році в Україні було проведено конкурс серед наукових проектів, де кожен вчений мав можливість поборотися за грант на загальну суму в 1 млн. Грн. Компанія планує продовжити цю ініціативу і зробити конкурс щорічним.