Меню

Вчені розшифрували геном ячменю

Група дослідників Міжнародного консорціуму секвенування генома ячменю (IBSC) і Дослідницької лабораторії Carlsberg успішно завершили роботи з вивчення геномної послідовності цього злаку.

Вчені з Німеччини, Великобританії, Китаю, Фінляндії, Австралії, США, Швейцарії, Швеції, Чехії та Данії протягом 10 років працювали над вивчення генома. За координацію роботи відповідав Нільс Штейн із Інституту генетики культурних рослин ім. Лейбніца (Гатерслебен, Німеччина). За ініціативи Фонду Carlsberg, який постійно надає підтримку фундаментальним науковим дослідженням, в роботі консорціуму також взяли участь вчені з Дослідницької лабораторії Carlsberg: Анна Чейлян, Крістофер Доктер та Ілка Брауманн.

Підтримка ініціатив, які допомагають вирішувати глобальні виклики, дуже важлива складова глобальної стратегії Carlsberg Group. Важливість даного дослідження для Групи в першу чергу полягає в тому, що інформація про геном дозволить вирощувати нові сорти ячменю, толерантні до екстремальних погодних умов, таким як спека, мороз чи засуха. З огляду на той факт, що ячмінь є важливою сировиною в пивоварінні, значення результатів дослідження для галузі складно переоцінити. Так, підприємства Carlsberg Ukraine за період 2013-2016 р.р. переробили в сукупності понад 128 000 т ячменю. Тільки в 2016 р. загальний обсяг споживання ячменю 3 підприємствами групи в Україні склав понад 35 000 т.

Крім того, віце-президент із наукових досліджень Carlsberg Group Біргітте Скадхауге зазначила, що вчених із Дослідницької лабораторії Carlsberg також цікавила можливість вивчення генів, які впливають на процес пивоваріння, включаючи етапи соложіння, затирання і ферментації. «Це, безумовно, дасть підґрунтя для нових ідей, які допоможуть поліпшити якість і смак пива», –­ зазначила пані Скадхауге.