Меню
dali-image-to-recrop.jpg

НУЛЬ вуглецевого сліду

Зміна клімату - це серйозна проблема, і тому для нас важливо бути частиною її вирішення. Для цього ми концентруємося на зниженні негативного впливу від діяльності наших пивоварень:

- усуненні викидів вуглекислого газу за рахунок використання сприятливих для клімату технологій;
- залученні нашого виробничо-збутового ланцюжка для зниження вуглецевого сліду при виробництві пива.

carbon-info-hero-3.png

Що ми робимо?

IMG_3590.JPG

Використання СО2

Ефективне використання вуглекислого газу дозволило нам значно скоротити його споживання на виробництві, що дало можливість поліпшити продуктивність виробничого процесу

Львівська пивоварня зменшує використання вуглекислого газу

На заводах Carlsberg Ukraine приділяється особлива увага ефективній роботі станцій рекуперації СО2 і зменшення споживання вуглекислого газу на виробництві. Збереження надлишку власного вуглекислого газу, що утворюється в процесі бродіння, і подальше його використання у виробництві має прямий вплив на виробничі витрати, зменшуючи їх. У свою чергу, значною мірою зниження витрат призводить до збільшення ефективності виробничого процесу.

У 2015 році Львівською пивоварнею в даному напрямку були досягнуті наступні результати:

  • Скорочено власне споживання СО2 на виробництві на 12% до значення 0.98 кг / гл, завдяки реалізації технічного проекту по бродильних і фільтраційному відділенням;
  • Збільшено кількість виробництва СО2 на станції рекуперації в зв'язку з визначенням оптимального часу на збір вуглекислого газу;
  • Підвищено ефективність роботи станції рекуперації СО2 внаслідок рішення технічних проблем роботи обладнання.

Запорізький завод ефективно реалізовує вуглекислоту

Ефективне використання та збір вуглекислого газу за 9 місяців 2016 року дозволили команді Запорізького заводу не тільки не купувати його, а й отримати прибуток від його продажу. Перед командою були поставлені завдання щодо зниження питомого споживання вуглекислого газу на виробництві, до рівня 1.3 кг / гл, а також підвищенню вироблення СО2 до 2.07 кг / гл.

Для виконання першого завдання команда пропрацювала все ділянки виробництва, оптимізуючи його і мінімізуючи викид СО2 в атмосферу. В результаті питоме споживання знизилося до рівня 1.3 кг / гл.

Для реалізації другого завдання, ще в 2014 році була встановлена ​​додаткова ємність об'ємом 50 м3 для зберігання СО2. Це дозволило у 2015 році збільшити власне вироблення і повністю відмовитися від покупки вуглекислоти на стороні. У 2016 році проект дозволив не тільки збирати вуглекислоту для власних потреб, а й організувати її продаж.

1

раз на рік Carlsberg Ukraine підтверджує відповідність міжнародним стандартам ISO

6%

зниження нашого загального споживання електроенергії у 2016 році відносно 2015 року

13%

зниження нашого загального споживання теплової енергії у 2016 році відносно 2015 року

У 2016 році наше загальне споживання електроенергії становило ≈ 41 млн кВт * рік, що на 6% менше, ніж в 2015 році. Теплової енергії було використано ≈ 70 млн кВт * рік, що на 13% менше, ніж в 2015 році. Досягнуті результати стали можливі завдяки виконанню планів дій з підвищення енергоефективності на кожному заводі. Зокрема, в минулі роки ми реалізували наступні проекти:

  • установка частотних перетворювачів на компресорних агрегатах високого тиску,
  • облік і автоматизація процесів виробництва і споживання стисненого повітря,
  • поліпшення процедур зупинок устаткування на переналагодження і планові зупинки,
  • частковий перехід на LED – освітлення

В Carlsberg Ukraine успішно впроваджена і функціонує інтегрована система менеджменту на відповідність міжнародному стандарту ISO 14001, це міжнародний стандарт, що містить вимоги до системи екологічного управління (Environmental Management System)

 Інтегрована система менеджменту представляє собою систематичний і логічний підхід до управління і дозволяє приймати найбільш оптимальні стратегічні та операційні рішення, що охоплюють всі значущі аспекти, що сприяють ефективному функціонуванню організації, як з точки зору якості, так і турботи про навколишнє середовище або охорони здоров'я і безпеки праці.

 

SLAVUTICH_IN230714img_7538.jpg

Споживання біогазу

Вже кілька років поспіль ми працюємо над скороченням споживання природних ресурсів на своїх виробничих майданчиках. За останні три роки ми досягли відмінних результатів щодо зниження споживання енергоносіїв, при незмінних умовах виробництва

Нам вдалося істотно скоротити споживання природного газу завдяки альтернативному джерелу енергії - біогазу. Так називають продукт життєдіяльності живих мікроорганізмів, який виробляється при очищенні стічних вод на очисних спорудах перед скиданням в міську каналізацію. За підсумками 2015 року заміщення природного газу біогазом на Київському заводі склало близько 6%. В еквіваленті споживання природного газу це приблизно 215 тис. М3, на Запорізькому заводі - 8% (в еквіваленті - 287 тис. М3). У 2016 році Київський завод збільшив виробництво біогазу до 13%.

Крім того, особлива увага приділяється ефективності вироблення тепла, а саме ефективності переходу палива, в даному випадку - природного газу, в теплову енергію (пар). На даний момент на Київському заводі коефіцієнт корисної дії котла становить 97-98%. Такого показника вдалося досягти в результаті проведення реконструкції котла з установкою теплообмінника-утилізатора димових газів. Це дозволило знизити температуру на 55 ° C, що в свою чергу підвищило ККД котла на 3-4%, які в еквіваленті природного газу рівні 150-180 тис. М3.

carls__0130.jpg

Ми підтримуємо високий рівень об’ємів повторного використання скляних пляшок

У 2016 році ми вторинно використали більш ніж 175 млн скляних пляшок. Завдяки цьому нам вдалося не тільки зменшити витрати компанії на закупівлю нової скляної тари, але також суттєво скоротити кількість твердих побутових відходів, що забруднюють навколишнє середовище.

​Фактичний показник повернення пляшки заводами компанії у Запоріжжі, Києві та Львові, досягнутий за результатами 2016 року, перевищив рівень 52% від об'єму наших вторинних продажів пива в скляній упаковці на ринку України. Таким чином, ми сприяємо зменшенню рівня емісії СО2 у навколишнє середовище, що виробляється у великій кількості при виробництві нових скляних пляшок.

Carlsberg Ukraine розробила та впровадила цільову програму з використання оборотної тари ще у 2008 році. З моменту старту проекту нам вдалося забезпечити високий рівень оборотності пляшки. Крім того, завдяки спільним проектам з тарними операторами, ми сприяємо зростанню рівня збору склотари в Україні. Так у 2015 році у Запоріжжі відбулося відкриття першого пункту прийому скляних пляшок на території торгового центру мережі гіпермаркетів «МЕТРО Кеш енд Кері Україна».

  

1,2т

природної сировини (в тому числі 0,59 тонни кварцового піску, 0,172 тонни вапняку 0,186 тонни соди і 0,072 тонни польового шпату) витрачається для виробництва 1 тонни нових пляшок

4мВт

електроенергії на годину витрачається для виробництва 1 тонни нових пляшок. Енергії, яка йде на створення всього однієї пляшки, вистачить на 7-годинну роботу комп'ютера і на добу роботи енергозберігаючої лампи

114%

співвідношення вартості зворотної пляшки до нової, тобто така тара обходиться більше ніж в два рази дешевше. Ця різниця впливає на ціну товару для кінцевого споживача

bottles-factory.jpg

Carlsberg Group

представила дизайн нової біорозкладаної пляшки з деревного волокна на конференції «Сталий розвиток брендів - 2016» у Копенгагені

«Cучасний підхід» на шляху до сталого майбутнього

Carlsberg Group представила новий дизайн біорозкладаної пляшки з деревного волокна на конференції в Копенгагені. Мета конференції - надихнути компанії на успішне ведення бізнесу через впровадження інновацій та «сучасний підхід» на шляху до сталого майбутнього.

У рамках спільноти Carlsberg Circular Community в 2015 році Carlsberg Group спільно з датською компанією EcoXpac, що займається упакуванням, запустила проект з розробки пивної пляшки з деревного волокна. Волокно складається з екологічно раціональних джерел, де інтенсивність відновлення (висадки нових дерев) компенсує темпи вирубки. Перший прототип такої пляшки було представлено в січні 2015 року професором Флеммінгом Бесенбахером (Flemming Besenbacher), головою Фонду Carlsberg, на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

  

Новий дизайн

Новий дизайн пивної пляшки було розроблено партнерами Carlsberg Group, що входять до складу співтовариства Carlsberg Circular Community, і датською студією промислового дизайну «CP+B Copenhagen and Kilo». Прототип нової упаковки виконано на основі фірмового стилю Carlsberg і показує, як буде виглядати ця пляшка, коли з'явиться на ринку.

Розробка біорозкладаної пляшки з деревного волокна стане значущою віхою в інноваційній діяльності в сфері сталого розвитку. Волокно для виробництва пляшок буде отримано з екологічно раціональних джерел, де інтенсивність відновлення (висадки нових дерев) компенсує темпи вирубки. Нова пляшка буде розкладатися, перетворюючись в екологічно безпечні матеріали, навіть в тому випадку, якщо її викинуть в недозволеному місці, в основі проекту лежить намір зробити її частиною системи управління відходами, аналогічної збору і переробки скляних пляшок і алюмінієвих банок сьогодні.

Проект, що розрахований на три роки, реалізується за підтримки Інноваційного фонду Данії та Датського технічного університету. Пробний випуск біорозкладаної пляшки з деревного волокна на пілотному ринку запланований на 2018 рік.