Меню

Практичні поради у календарі сталих звичок

Carlsberg Ukraine – одна з кращих компаній в Україні, що була відзначена за ґрунтовний підхід до досягнення Цілей сталого розвитку ООН*. В компанії впроваджено програму за сталого розвитку «ЦІЛЬ: 4 нулі разом заради майбутнього», яка пронизує всю діяльність компанії.

Це означає, що всі департаменти в компанії мають спільні цілі по збереженню ресурсів, зменшенню викидів, попередженню негативних наслідків від споживання алкоголю та зведенню до нуля нещасних випадків. Компанія має чіткі цілі до 2030 року, адже тільки системні та довгострокові цілі зможуть дати вагомі результати.

При розробці програми зі сталого розвитку, експерти орієнтувалися на Цілі сталого розвитку ООН. 17 Цілей сталого розвитку – це план дій для всіх країн щодо запровадження позитивних змін для людей і планети.

Аби не тільки компанія рухалась у напрямку сталого розвиту, а кожен міг долучитися до змін, Carlsberg Ukraine презентувала календар «сталих звичок».  Який може допомогти вести більш свідоме, екологічне та ресурсозберігаюче життя. Прості поради, що легко змінять  «старі» звички на «сталі». Календар створено на основі 17-ти Глобальних цілей ООН, кожен місяць календаря відповідає одній або двом Цілям. Кожного місяця ти зможеш набувати декілька корисних звичок і розуміти, як саме твої дії впливають на навколишнє середовище. У календарі є чіткий набір порад, які легко виконувати в повсякденному житті. До прикладу, робити свої покупки відповідально, відмовитися від одноразового посуду, розпізнати булінг, протидіяти корупції та інші.

Ось кілька порад:

Порада лютого: Менше повідомлень

Ціль №9: Промисловість, інновації та інфраструктура + Ціль №11: Сталий розвиток міст та спільнот

Короткі текстові повідомлення можуть забруднювати атмосферу так само, як автомобілі і літаки. Бо на це необхідно витратити певну кількість електроенергії, що призводить до викидів вуглецю. Тож просто відмовся від зайвих повідомлень: «))», «Ура!», «ЛОЛ» і т.д.

Порада червня: Плануй відпустку правильно

Ціль №13: Пом’якшення наслідків зміни клімату

Проводь відпустку екологічно: уникай курортів зі штучним снігом, адже вони призводять до дефіциту води у регіоні. Не підтримуй розваги за участю тварин. Не купуй сувеніри з панциру черепах, слонової кістки, коралів.

Порада серпня: Споживай алкоголь відповідально!

Ціль №3. Міцне здоров’я та благополуччя

Ніколи не вживай алкоголь за кермом, викликай таксі навіть після кількох грамів. Неповнолітнім вживати алкоголь не можна зовсім. На час вагітності або прийому медичних препаратів також відмовся від нього, або обирай безалкогольні альтернативи. Безалкогольне пиво смакує не гірше за класичне!

Порада жовтня: Використовуй духовку та плиту смартово

Ціль №7: Доступна та чиста енергія

Часто ми розігріваємо духовку довше, ніж потрібно. Тому варто розраховувати час більш прискіпливо. Коли випікаєш страву, клади її ближче до нагрівального елементу, так ти скоротиш час приготування до 20%. А коли кип’ятиш воду - накривай каструлю кришкою.

Порада листопада: Мий овочі та фрукти економно

Ціль №6. Чиста вода та належні санітарні умови

Користуйся для миття продуктів мискою. У такий спосіб ти швидше почистиш плоди від піску та бруду, ще й воду збережеш. На одну таку миску треба всього 3 літри води, а от на проточне миття щохвилини ти витрачаєш 15 літрів.

Порада грудня: Купуй у місцевих фермерів

Ціль №1: Подолання бідності + Ціль №2: Ліквідація голоду

Опановуй звичку купувати продукти місцевих виробників. По-перше, так ти робиш внесок у зростання свого ж регіону, по-друге, знаєш своїх постачальників особисто. І що дуже важливо - скорочується відстань між їжею та тобою. Відтак менше викидів та більше задоволених людей навкруги!

Більше порад та інформації  у повній версій календаря. Заходь за посиланням https://calendarsdg.com.ua, обирай платформу (Google, IOS, OUTLOOK) та синхронізуй його зі своїм календарем.  Глобальні зміни починаються з маленьких кроків. 

Щасти!

*За результатами дослідження експертної організації Центр “Розвиток КСВ” “Внесок українського бізнесу в реалізацію Україною Цілей сталого розвитку 2016-2020 р.р.”