Меню
bottles-factory.jpg

Чому оборотна скляна пляшка важлива для екології?

Оборотна скляна пляшка – найбільш дружній вид пакування для екології. Адже вона залишає найменший вуглецевий слід*, економить природні ресурси та не створює додаткового навантаження на сміттєвих полігонах.

1. Економія природних ресурсів

Скло виробляється з піску, вапняку і кальцинованої соди. Також необхідні природній газ і електроенергія для його виготовлення. Вторинне використання економить ці ресурси.

2. Зменшення викидів в атмосферу

Найбільше викидів в атмосферу виділяються під час варіння скла, що відбувається при температурі 1400-1700ºC в залежності від його кольору.

3. Скорочення твердих побутових відходів

Скло не розкладається близько 1000 років. Відходи, такого типу тільки накопичуються на існуючих переповнених сміттєзвалищах, що стає причиною аварійних ситуацій, обвалів, потрапляння фільтрату у водойми. Також скло може ставати причиною пожеж, адже створюється ефект лінзи при потраплянні сонячних променів. Оборотна пляшка не відправиться на сміттєвий полігон, де розкладатиметься сотні років.

 

Bottles Factory

Як зрозуміти, яка пляшка являється оборотною?

Аби зрозуміти, що пляшка підходить для вторинного використання, відповідальні виробники наносять спеціальні знаки на етикетку. На більшості продукції Carlsberg Ukraine шукайте логотип "Поверни пляшку"

Bottles Factory

Чи безпечна пляшка, яка вже була у використанні? Яку перевірку проходить?

Так, абсолютно. Скло є природним і нейтральним матеріалом. Воно практично не вступає в реакцію з іншими речовинами і може безпечно використовуватися повторно.

Процес мийки відбувається в сучасних пляшкомийних машинах з використанням мийних та дезінфікуючих засобів. Пляшка проходить кілька стадій мийки розчином каустичної соди при температурі 80 ºC та ополіскується з дезінфектантом на основі перекису водню та надоцтової кислоти. Після мийки та перед наливом вся пляшка проходить перевірку на автоматичних інспекторах. Тобто, кожна пляшка сканується для перевірки можливих пошкоджень і забруднень. Чистоту пляшки контролює лабораторія.

Bottles Factory

Що робить Carlsberg Ukraine для зменшення викидів вуглецю?

У Carlsberg Ukraine ми дбайливо ставимося до ресурсів на кожному з етапів виробництва. Та прагнемо зменшити свій вплив на навколишнє середовище і зробити виробництва більш дружніми до природи. Одним із пріоритетних напрямків є зменшення вуглецевого сліду*.

Від збільшення викидів в атмосферу, середня глобальна температура на Землі зростає, звідси й танення льодовиків. Як наслідок — підвищення рівня моря. Зростання температури також сприяє сезонам пожеж, інтенсивнішим опадам, тепловим хвилям, які є навіть в океанах, та зміні екосистем.

Один із пріоритетних напрямків у Carlsberg Ukraine  – упаковка. Ми аналізуємо, які види упаковки є найбільш дружніми для природи. Ми наливаємо пиво у чотири види пакування: скляну пляшку, жерстяну банку, пластикову пляшку та кегу. Скляна пляшка, що використовується кілька разів являється одним з найекологічніших видів упаковки. Тому, на своїх виробництвах ми здебільшого використовуємо скляні пляшки оборотного формату та розвиваємо культуру осмисленого поводження з відходами.

В 2019 році ми використали повторно близько 124 мільйонів пляшок, що складає 44% відсотки від загального об’єму скляної тари на виробництві.

*Вуглецевий слід – це парникові гази, що виділяються в процесі виробництва, використання та утилізації продуктів і послуг. Етап виробництва охоплює всі процеси – від вилучення сировини з землі до потрапляння товару на полицю магазину (після реалізації товару його упаковка потрапляє в розряд відходів і процес її утилізації теж повинен бути врахований).