Фонд Carlsberg був заснований у 1876 році, коли Якоб Якобсен забезпечив світле майбутнє своїй пивоварні, передавши її у відання Данській Королівській академії наук і літератури. З того часу Фонд Carlsberg здійснює контроль над діяльністю Carlsberg Group, спостерігаючи за тим, щоб у роботі пивоварної компанії робився наголос на інновації та високу якість продукції, а також здійснювалася підтримка фундаментальних досліджень в області природничих наук, суспільних наук та гуманітарних дисциплін.
Усе це узгоджується з бажаннями та філософією Великого майстра пивоваріння Якоба Якобсена. Він виявив особливу прозорливість, коли в 1876 році склав дарчу, за допомогою якої передав Carlsberg у володіння Данській Королівській академії наук і літератури. У той час Академія служила місцем для зустрічей данської наукової еліти, так воно є й донині. Рішення Якоба Якобсена було новаторським, нестандартним та мало довгострокові наслідки. Його ідея полягала в тому, щоб Фонд Carlsberg, будучи фактично науковою установою, зробив так, щоб навіть після смерті Якобсена в Carlsberg прагнули безупинно поліпшувати технологію пивоваріння та робити продукцію найвищої якості.
У 1887 році Якоб Якобсен помер під час поїздки до Риму, і Фонд Carlsberg взяв на себе володіння і керування компанією Gamle Carlsberg. На цей час Carlsberg Group — це єдина міжнародна пивоварна компанія, що належить комерційному фонду.
1. Виступати в ролі активного інвестора з контрольним пакетом акцій Carlsberg A/S, здійснюючи в такий спосіб вирішальний вплив на стратегічну діяльність Carlsberg Group.
2. Підтримувати фундаментальні наукові дослідження в галузі природничих наук, суспільних наук і гуманітарних дисциплін шляхом надання грантів на суспільно-корисні проєкти.
З моменту свого заснування Дослідницька лабораторія Carlsberg відзначилася низкою найбільших наукових проривів в сучасній історії. Саме тут в 1883 році вперше в історії пивоваріння професор Еміль Крістіан Хансен вивів чисту культуру пивоварних дріжджів Saccharomyces Carlsbergensis. А в 1909 році професор Серен Педер Лауріц Серенсен розробив шкалу pH. У цій же лабораторії професор Ліннерстрём-Ланг вперше працював над описом структури білків. А новаторська праця по ферментам, виконаний в лабораторії професором Мартіном Оттесеном, лягла в основу робіт компанії Novozymes - світового лідера в галузі біологічних рішень.
Застосовуючи складні технології, науково-дослідна лабораторія Carlsberg заново зварила найперший у світі високоякісний лагер. Він виробляється з використанням оригінальної чистої культури дріжджів, розробленої в лабораторії Carlsberg, яка в 1883 році зробила революцію у світовому пивоварінні. Дивовижно, але дріжджі збереглися протягом 133 років у пивній пляшці в старому погребі пивоварні, і тепер провідні фахівці галузі змогли відтворити лагер, який вважається прабатьком більшості сучасних пивних сортів. За старих часів пивоваріння було непередбачуваним процесом, в результаті якого часто виходило непридатне для вживання пиво через явище «хвороби пива». Проте, в 1883 році науково-дослідна лабораторія Carlsberg зробила революцію в питанні якості завдяки новаторському відкриттю чистої культури дріжджів, що дозволило отримувати якісний напій при кожному варінні. Оскільки в ті часи «хвороба пива» була широко поширеною проблемою, компанія Carlsberg передавала чисту культуру дріжджів, названих Saccharomyces Carlsbergensis, іншим пивоварням безкоштовно. Сьогодні більшість сортів лагерів у світі з'явилися у результаті цього відкриття чистих дріжджів, включаючи великі міжнародні бренди.
«Без цього відкриття у нас би не було пива, яке нині займає 90 відсотків світового ринку», - коментує провідний британський історик пивоваріння Мартін Корнелл. Нещодавно вчені з лабораторії Carlsberg зробили надзвичайну знахідку в старому погребі пивоварні Carlsberg у Копенгагені, Данія. Вони знайшли пляшку одного з найперших сортів пива Carlsberg, звареного із застосуванням оригінальної чистої культури дріжджів у 1883 році. Після року активних досліджень їм вдалося витягти живі дріжджові клітини з напою. На честь святкування 140 річниці науково-дослідної лабораторії Carlsberg провідні вчені і пивовари заново зварили найперший у світі якісний лагер найбільш автентичним способом: з додаванням оригінальної чистої культури дріжджів та з використанням точно такого ж рецепту, компонентів і методів пивоваріння, що й у 1883 році. Результатом є поєднання історичних відкриттів науково-дослідної лабораторії та сучасних передових можливостей забезпечення якості лабораторією Carlsberg.
Фонд Carlsberg підтримує фундаментальні дослідження в галузі природничих, гуманітарних і соціальних наук. Дослідницькі фонди, яким він надає підтримку, здавна відігравали ключову роль у роботі данських вчених. Особливе значення вони мали до 1968 року, адже державного фінансування досліджень ще не існувало. Деякі з найвидатніших учених, наприклад, професор Нільс Бор і Август Крог кілька років вели роботу за підтримки Фонду Carlsberg. Завдяки фінансуванню молодий Нільс Бор зміг виїхати за кордон. Це дозволило йому вивести свої дослідження на міжнародний рівень. Сьогодні Фонд Carlsberg приділяє все більшу увагу питанню інтернаціоналізації. Фонд має унікальний портфель фінансування, більшу частину коштів з якого він спрямовує на підтримку досліджень в галузі гуманітарних наук. Фонд Carlsberg - це найбільша приватна організація, що фінансує подібні дослідження. Зокрема, археологічні розкопки в Європі і на Близькому Сході проводяться за рахунок коштів Фонду.
Фонд Carlsberg сприяє розвитку та підтримує Музей національної історії в замку Фредеріксборг, що знаходиться в м. Хіллеред, Данія. У цьому музеї зберігається та постійно поповнюється хроніка історії Данії з доби середньовіччя по сьогоднішній день. Будівлі музею належать державі і знаходяться у веденні міністерства культури Данії, яке відповідає за підтримання замку в хорошому стані. Пивовар Якоб Якобсен дуже дбав про Данію та її становище у світі. Щорічно музей відвідують тисячі людей з усього світу.
Крім цього, тут успішно організовано співпрацю з багатьма зарубіжними організаціями. Експозиції музею виставляються в таких знаменитих музеях, як палацовий комплекс Заборонене місто в Пекіні і Єкатерининський палац недалеко від Санкт-Петербурга. У музеї також розташована Національна портретна галерея Данії і два рази на рік проводиться конкурс портретів за участю художників з усього світу, за підсумками якого вручається премія імені Фонду Carlsberg. У 2015 році, завдяки спеціальним грантам Фонду, музей організував дослідження у співпраці з Національною портретною галереєю Лондона.
Сім'я Carlsberg поповнилася в результаті злиття з данською пивоварнею Tuborg. У відповідності зі своїм статутом Фонд Tuborg розробляє і реалізовує корисні для суспільства ініціативи, зокрема, корисні для галузі. За роки існування Фонд Tuborg надав фінансову допомогу багатьом спортивним, театральним і музичним установам. Фонд Tuborg також підтримує дослідницьку діяльність, наприклад, Центр Tuborg з вивчення проблем глобалізації та діяльності компаній при Орхуському університеті і Центр бізнес-школи Копенгагена з вивчення громадянського суспільства. У 2015 році Фонд Tuborg опублікував нову стратегію. Фонд продовжує підтримувати місцеві асоціації, але виділяє набагато більше ресурсів на довгострокове співробітництво з одержувачами грантів. Тепер Фонд зосередив свою увагу на волонтерських і некомерційних організаціях, які створюють цінність і приносять користь суспільству. Він прагне стати каталізатором взаємодії між волонтерами, урядом і галуззю для вирішення соціальних питань шляхом використання нових стійких методів.
В одному з наукових досліджень йдеться про те, що комерційні фонди мають значний позитивний вплив на суспільство в порівнянні з іншими формами комерційної власності. Згідно з результатами дослідження, проведеного професором Стіном Томсеном з Копенгагенської бізнес-школи при підтримці Фонду Carlsberg, фонди виступають активними власниками бізнесу і мають сильне прямий вплив. Якщо головним акціонером компанії є фонд, вона може зосередитися на довгострокових цілях.