Питання безробіття на сьогоднішній день є найгострішою проблемою як в економічному, так і соціальному плані. Така ситуація спричинена багатьма факторами: економічною кризою, політичними конфліктами, низьким науково-технічним прогресом, інфляцією тощо.
Та навіть ті люди, які все ж мають роботу, дуже часто незадоволені умовами праці, заробітною платою та подекуди самою професією, бо обирають її не за покликом серця, а через необхідність забезпечувати себе й сім’ю. Багато українців у пошуках роботи вирушають в інші країни на заробітки.
Аби подолати безробіття і створити умови для поступального економічного розвитку, в ООН була розроблена Ціль сталого розвитку №8 «Гідна праця та економічне зростання». Її завданнями є забезпечення всіх людей продуктивною зайнятістю та гідною працею, зменшення кількості молоді, яка не працює, викорінення примусової праці, сприяння модернізації та інноваційній діяльності на підприємствах та інші.
Ти також можеш позитивно вплинути на економічний розвиток своєї країни. Завантажуй Календар сталих звичок від Carlsberg Ukraine і слідуй його простим порадам. Травень популяризує свідомі звички, які допоможуть розвитку гармонійного суспільства і скороченню безробіття.
Календар сталих звичок базується на Глобальних цілях ООН, де кожен місяць відповідає одній або двом цілям . Травень присвячений розвитку продуктивності, гідній праці та має назву «Працюй на майбутнє».
Саме у травні за допомогою простих порад ти дізнаєшся, яку користь і професійні можливості несуть ділові соцмережі та онлайн-курси, наскільки важливим є тайм-менеджмент, які навички розвивають економічні настільні ігри, як займатись йогою прямо на робочому місці та ще багато чого корисного й цікавого.
«Світ професій дуже швидко змінюється. Сто років тому більшість людей працювали в аграрному секторі. П’ятдесят років тому дуже багато людей працювало на виробництвах, і людей з мотиками замінили комбайни. Сьогодні ми бачимо все більше професій у сфері послуг, а традиційні завдання на конвеєрах усе частіше виконують роботи. Сьогодні багато вакансій на позиції, які не існували ще 20–30 років тому – СММмник, дизайнер комп’ютерних ігор або програміст моделей для 3D-принтерів . Натомість майже зникли, наприклад, продавці (і знавці) компакт-дисків і касири в авіакасах. Сьогодні вже немає впевненості, що професія, якої навчають в університеті, не зникне вже за 15 років. Саме тому замість вивчення професій на перший план виходить набування критично важливих навичок. За дослідженням Світового економічного форуму, вузькі спеціальності (управління персоналом, фінансовий менеджмент, контроль якості) стають менш актуальними, ніж загальніші вміння – аналітичного мислення, критичного мислення, креативності, лідерства, емоційного інтелекту. І саме на цьому слід сьогодні сконцентрувати свій процес навчання. Навіть робота початкового рівня вимагатиме більшої складності, більшої взаємодії із клієнтами, командної роботи. Тому вміння швидко вчитися, адаптуватися до змін, побудувати власну мережу підтримки посідають важливі місця серед щоденних звичок сьогодення», — розповідає економіст, доцент і проректор з наукової роботи в Київській школі економіки Володимир Вахітов.
Долучайся до свідомого життя — завантажуй Календар сталих звичок, синхронізувавши його з Google, iOS або Outlook. Тепер щомісяця на тебе чекатимуть прості та цікаві поради, виконуючи які можна зробити кращими себе і світ навколо.