Меню

Піклуйся про природу — рятуй себе

Природа регулює погодні умови, забезпечує киснем, їжею, водою, усім необхідним для життя кожного з нас. Але екосистеми нашої планети залишаються у критичному стані. Тому піклуватися про біосферу Землі та відновлення її ресурсів стає все гострішою та актуальнішою проблемою.

Аби врятувати природу, ООН створила Цілі сталого розвитку №14 «Збереження морських екосистем» та №15 «Збереження екосистем суші». Головними завданнями цих цілей є відновлювати і зберігати біосфери Землі, запобігати забрудненню суші і світового океану, припиняти браконьєрство та незаконне винищення природи у всіх проявах.

Уже четвертий місяць поспіль українці, які прагнуть змінити світ на краще, користуються Календарем сталих звичок від Carlsberg Ukraine та отримують корисну інформацію і прості поради, як легкими щоденними діями можна позитивно вплинути на екосистему та зберігати ресурси Землі.

Концепція календаря сталих звичок спирається на Цілі сталого розвитку ООН, які розроблені до 2030 року. Квітень присвячений захисту екосистеми та збереженню водних ресурсів і відповідає цілям №14 «Збереження морських екосистем» і №15 «Збереження екосистем суші».

«Морські екосистеми – надзвичайно складні й делікатні. Це потужні, всеохопні та динамічні угруповання різноманітних живих організмів: від найпростіших одноклітинних водоростей до найбільших у світі китів і дивовижних косаток. Океан годує нас рибою та морепродуктами, поглинає надлишки вуглекислого газу, фітопланктон продукує кисень, яким ми дихаємо. На жаль, людина вже значною мірою похитнула гармонію морських екосистем розливами нафти, непомірною кількістю пластику, перевиловом риби, інвазією нетипових видів, забрудненням фосфатами, нітратами та іншими хімічними сполуками.

Що можна зробити вже зараз, щоб зберегти морські екосистеми?

Зменшити споживання пластику, сортувати його і відправляти на переробку. Свідомо споживати побутову хімії – використовувати безфосфатні, екологічні мийні засоби; свідомо споживати рибу та морепродукти – надавати перевагу локальним виробникам та аквакультурі; відповідально проводити дозвілля – не відвідувати дельфінарії»,зазначає Юлія Іванчикова, наукова співробітниця Лабораторії морських хребетних тварин Українського наукового центру екології моря (УкрНЦЕМ), учасниця морської частини 25-ї Української антарктичної експедиції, кетологиня.

Цього місяця прості поради календаря також розкажуть і навчать, як правильно відпочивати на природі, чому важливо влаштовувати суботники та акваплогінг,  як легко можна зменшити використання паперу і правильно утилізувати батарейки, яку користь приносять дерева, як хатня рослина може покращити самопочуття тощо.

Приєднуйся до людей, які розуміють важливість свідомого «сьогодні» заради кращого «завтра». Як це зробити? Досить просто! Знайди Календар сталих звичок за посиланням. Синхронізуй його з Google, iOS або Outlook. Готово!

Тепер отримуй поради, виконуй їх – і зможеш зробити кращим себе і світ навколо!